Minnesota skinula krunu Jokiću i Denveru: Luka Garza u finalu Zapada (VIDEO)

Košarka 20. maj 202407:47 0 komentara

Košarkaši Minnesote plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA doigravanja, nakon što su u sedmoj utakmici kao gosti savladali Denver Nuggetse 98:90.

Minnesota je uspjela napraviti historijski preokret. Prvi put se jedna ekipa u sedmoj utakmici doigravanja uspjela vratiti nakon minus 20 i većeg minusa od 11 poena na poluvremenu. Sinoć je to pošlo za rukom Timberwolvesima koji će u finalu doigravanja Zapadne konferencije igrati protiv Dallas Mavericksa Luke Dončića.

Denver je na poluvremenu vodio rezultatom 53:38, a na početku drugog Nuggetsi su napravili seriju 5:0, pa je početkom treće četvrtine rezultat bio 58:38. Činilo se kako će Denver bez većih problema u finale, ali su gosti imali drugačije planove. Minnesota je treću četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 28:14 i u posljednjih 12 minuta ušla sa samo poenom zaostatka (67:66).

Nastavio je gost u istom ritmu do kraja utakmice i na kraju slavio rezultatom 98:90. Kod Denvera su najbolji bili Jok sa 34 poena, 19 skokova i sedam asistencija, dok je Jamal Murray zabio 35 poena. Na drugoj strani Jaden McDaniels je zabio 23 poena, dok je Towns dodao isto toliko uz 12 skokova. Edwards je susret završio sa 16 poena, osam skokova i sedam asistencija.