Ništa od sedme: Maestralni Brunson svirao KRAJ u Philadelphiji (VIDEO)

Košarka 03. maj 202408:49 0 komentara

Prošla je decenija od kada su Philadelphija 76ersi izabrali Joela Embiida kao trećeg pika na draftu i krenuli u "proces", ali ova slavna franšiza i dalje nema finale Istoka.

Ove godine, nema ni polufinale.

Tamo su se nakon šest utakmica za prepričavanje plasirali New York Knicksi predvođeni maestralnim Jalenom Brunsonom, omalenim levorukim majstorom košarke, koji je rano jutros po našem vremenu odigrao simultanku u četvrtoj četvrtini i poveo saigrače na megdan Indijana Pejsersima u narednoj rundi:

Philadelphia – New York 115:118 za 2:4 u seriji, uz 41 poen, 12 asistencija i dvije izgubljene lopte neumornog Brunsona.

Pogodak Harta za 111:114 uslijedio je poslije „2+1“ akcije Tyresea Maxeyja i izjednačenja na drugoj strani i označio početak duge i napete penal završnice u kojoj ni odlični Deonte Divincenzo, ni Brunson nisu popustili pod pritiskom s tribina prilikom izvođenja slobodnih bacanja. Philadelphiji je za kraj (sezone) ostao samo komičan pokušaj nesuđenog heroja meča, Buddyja Hilda, za izjednačenje uz zvuk sirene.

Pogodio tablu iz okreta sa devet metara.

Trener Philadelphije Nick Nurs jedva da je koristio Hilda u prvih pet utakmica serije (2 poena ukupno, 0/4 za tri, 1/7 iz igre), ali ga je večeras uveo u drugoj četvrtini zajedno sa Nicolom Batumom i inicirao nestvaran preokret u kojem je Fila sa „minus 22“ stigla do pet poena prednosti pred odlazak na odmor.

Hild je samo u drugoj četvrtini postigao pet trojki, potom dodao još dvije, ali treba reći da je u četvrtoj četvrtini doživio pravi debakl u pokušaju da zaustavi Brunsona.

Nurs je mijenjao čuvare na „poglavici“ tima iz New Yorka, pokušavali su i Batum i povremeno Kelly Oubre, ali jednostavno nije bilo rješenja za čovjeka koji se posle skromne tri četvrtine „lansirao“ pravo u orbitu u “klač“ momentima i poenima kažnjavao odbranu „1 na 1“, a asistencijama svaki nagovještaj udvajanja.

Joel Embiid bio je impresivan tri četvrtine, ali se po navici povukao u presudnim momentima tako da su posljednji pokušaj povratka 76ersa u utakmicu (kada je New York poveo 99:107 na 3:26 do kraja) zapravo inicirali Maxey, Hild i Oubre i serijom 7:0 doveli seriju do klimaksa.

„Forum“ je bio spreman za erupciju, ali se dogodio „antiklimaks“ kada je odbrana Philadelphije jureći za Brunsonom odlučila da se opkladi na Harta i…

…pogriješila.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Brunson sa double-double učinkom od 41 poena i 12 asistencija, DiVincenzo je dodao 23, dok je Anunoby dodao 19.

Kod Phile se istakao Embiid sa 39 poena i 13 skokova, dok je Hield dodao 20.