Sjedinjene Države deklasirale Brazil i zakazale susret sa Srbijom

Košarka 06. aug 202423:12 0 komentara
REUTERS/Evelyn Hockstein

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država savladali su Brazil u četvrtfinalu košarkaškog olimpijskog turnira rezultatom 122:87.

Brazil je vodio samo na samom startu utakmice, a nakon prvih nekoliko minuta Amerikanci su pokazali zašto su favorit broj 1 za osvajanje zlata.

Do kraja prve četvrtine razlika na semaforu je pokazivala dvocifren broj, +12, a do poluvremena NBA zvijezde su se popele i na +27.

Do kraja su održavali prednost nad prilično nemoćnim Brazilcima, koje sa klupe predvodi bivši selektor Bosne i Hercegovine Aco Petrović.

Najbolji pojedinac utakmice bio je Brazilac Caboclo sa 28 poena, a donekle ga je pratio de Paula sa 15. Nije to bilo dovoljno za razigrane Amerikance, od kojih je šest bilo dvocifreno u rubrici poena, a najefikasniji je bio Devin Booker sa 18 ubačaja, te po 3 skoka i asistencije.

Sjedinjene Države će tako igrati u polufinalu protiv Srbije, koja je ranije danas napravila čudo, vratila se sa -24 protiv selekcije Australije i slavila nakon produžetka.