Sunsi poraženi od Sacramenta, Nurkić standardno dobar za Phoenix

Košarka 09. dec 202310:49 0 komentara
CHRIS SCHWEGLER / NBAE / GETTY IMAGES / GETTY IMAGES VIA AFP

Košarkaši Phoenixa poraženi su sinoć na domaćem parketu u NBA ligi, a od njih su bili bolji Sacramento Kingsi rezultatom 114:106.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini utakmice, kada su gostujući košarkaši napravili veliku seriju i zaigrali odbranu na nabolji mogući način, te riješili treću dionicu u svoju korist rezultatom 33:12. Do tada je meč bio u egalu, a Phoenix je čak imao i blagu prednost.

Ipak, nakon užasno odigrane treće četvrtine spasa nije bilo, te su se Nurkić i društvo morali pomiriti sa porazom.

Naš košarkaš meč je završio sa 15 poena i 9 skokova, uz 3 asistencije koje je podijelio saigračima. Najbolji pojedinac meča bio je De'Aaron Fox. Playmaker Kingsa imao je 34 ubačaja, 4 skoka i 7 asistencija. Najbolji u poraženom timu bio je Devin Booker, koji je na kraju skupio 28 poena, 7 skokova i 7 asistencija.