Umalo senzacija: Južni Sudan namučio Amerikance uoči Olimpijske igre

Košarka 21. jul 202400:15 0 komentara
REUTERS/Amr Alfiky

U Londonu smo gledali pravu košarkašku poslasticu, SAD je u tijesnoj utakmici slavio protiv Južnog Sudana 101:100.

Južni Sudan je odigrao borbenu utakmicu protiv prvog favorita na Olimpijskim igrama. Od samog početka se vidjelo da afrička reprezentacija nije nimalo bezazlen protivnik, što je i pokazala u prvom dijelu gdje su imali prednost od +14 (58:44).

U drugom dijelu Amerikanci su zaigrali puno ozbiljnije, imali su jednu seriju od 18:0 gdje su u zadnju četvrtinu ušli s pet poena prednosti (81:76).

Činilo se pred kraj utakmice da će LeBron i društvo upisati pobjedu s nešto većom prednošću, ali se ona na kraju pretvorila u samo pola koša razlike. Pri rezultatu 99:92 dvije minute prije kraja, Južni Sudan je napravio seriju 8:0 i poveo 101:100 20 sekundi prije kraja. LeBron James je nakon toga pospremio polaganje za, pokazat će se, pobjedu, osam sekundi do kraja. Sudanci su imali napad za pobjedu, ali su promašili.

Ove dvije reprezentacije će igrati i u skupini na Olimpijskim igrama u Parizu.

Amerikance je do pobjede predvodio LeBron James s 23 poena, dok je kod Južnog Sudana Marial Shayok imao 25 poena. Briljirao je i i novi igrač srpskog Partizana Carlik Jones koji je zabilježio triple double učinak s 15 poena, deset skokova i isto toliko asistencija