Al Jaber još jednom junak Željezničara, Sloboda upisala i četvrti poraz u nizu

Nogomet 24. aug 202422:55 0 komentara

Fudbaleri Željezničara upisali su i treći trijumf u novoj sezoni Premijer lige. Ovoga puta tim Denisa Ćorića slavio je protiv Slobode na Tušnju sa 1:0. Gol odluke postigao je Abdulmalik Al Jaber.

Na prvu priliku čekali smo svega dvije minute. Nakon jednog ubačaja napravila se gužva ispred gola Slobode, ali je na kraju udarac Krpića otišao pored gola.

Pet minuta kasnije Makedonac Cvetanovski šutirao silovito sa nekih 25 metara, ali i njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Sloboda je prvi put prijetila u 11. minuti. Šero iskoristio veliku grešku Mahmića, zaobišao i Muftića, ali je golman Željezničara sjajno to ispratio, sustigao ofanzivca Sloboda i sjajno intervenisao.

Nakon toga Željezničar preuzeo inicijativu. Narednu priliku vidjeli smo u 25. minuti kada je Boljević šutirao sa nekih 25 metara, ali i preko gola.

U finišu prvog dijela prijetio je protivničkom golu i Karamarko, ali je i njegov udarac otišao preko gola.

Drugo poluvrijeme donijelo dosta uzbuđenja

Na startu drugog dijela prijetio Krpić glavom, ali lopta otišla preko gola.

Dvije minute kasnije Cvijanović lijepo prošao, uputio centaršut za Haračića, koji sa svega 5-6 metara loptu šalje preko gola.

Šabić je u 60. minuti pokušao sa distance, ali je lopta otišla tik pored stative. Na drugoj strani zaprijetio i iskusni Čajić, ali je pogodio stativu.

Plavi su do prednosti stigli u 61. minuti susreta. Nakon kornera Karamarko spustio loptu za AlJabera, a ovaj hladnokrvno loptu poslao iza leđa Elvira Trake.

U 72. minuti zaprijetio je rezervista Hrvanović, ali je odbrana Željezničara uspjela očistiti njegov udarac.

Pet minuta kasnije prijetio je Said Husejinović iz slobodnog udarca, ali je to otišlo tik iznad prečke.

Iskusni fudbaler prijetio je i pet minuta kasnije. Ovoga puta Mekić mu je prebacio loptu glavom, a ovaj šutirao iz prve. Vedad Muftić je sjajno intervenisao i poslao loptu preko gola.

Aleksandar Boljević je u 89. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika. Našao se iznenadno u veoma dobroj prilici, namjestio se i šutirao, ali poslao loptu preko gola Elvira Trake.

Isti fudbaler minut kasnije majstorijom podigao gostujuće navijače na noge. Primio je loptu, okrenuo se atraktivno i šutirao iz prve. Na njegovu žalost lopta je završila na stativi. U nastavku pokušao i Vukoja, ali i njegov udarac odbranio Trako. Naknadno je signalizirano da je Vukoja bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 93. minuti prijetio je Hasanbegović golu Željezničara nakon kornera koji je izveo Husejinović. Šutirao je sjajno defanzivac Slobode, a Vedad Muftić još bolje intervenisao.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je tim sa Grbavice stigao do nove pobjede.

Željezničar upisao tako i treći trijumf u nizu i sada dijeli lidersku poziciju sa Sarajevom, ali ima i meč više u odnosu na gradskog rivala. Sloboda je zakucana na dno sa četiri poraza u nizu.

U narednom kolu Željezničar dočekuje ekipu Sloge, dok će Sloboda u goste Širokom Brijegu.