Alarm za uzbunu? Četvrtoligaš bolji od Manchester Uniteda!

Nogomet 26. jul 202309:34 0 komentara
Orlando Ramirez-USA TODAY Sports

Manchester United poražen je 3:1 od Wrexhama, člana četvrtog ranga engleskog fudbala, u pripremnoj utakmici u Sjevernoj Americi.

Trener Erik Ten Hag je izveo na teren u San Dijegu podmlađen tim, bez ijednog člana prve postave, ali ni to ne može da bude opravdanje za poraz od Velšana. Wrexham je inače u vlasništvu holivduskih glumaca Ryana Reynoldsa i Roba McAlenyja i dobili su priliku da igraju protiv najjačih timova na svijetu.

Wrexham je poveo u 29. minutu preko Leeja, a vodstvo je duplirao Hayden sedam minuta kasnije. Do kraja poluvremena smanjio je Jurado u šestom minutu nadoknade prvog dijela.

Konačan rezultat postavio je Dalby golom u 69. minutu. Meč je obilježila i teška povreda najboljeg strijelca ekipe Reksama Paula Mullina. On se sudario sa golmanom Nathanom Bischopom i tom prilikom mu je stradalo plućno krilo.

Narednu utakmicu u Americi United igra protiv Reala iz Madrida i tu se očekuje najjači sastav višestrukog šampiona Evrope.