Albanac Manaj rastužio Džeku i Krunića, Fener daleko od titule prvaka Turske

Nogomet 22. apr 202421:06 0 komentara

33. kolo Superlige Turske donijelo nam je okršaj Sivasspora i Fenerbahcea. Na kraju je susret završen rezultatom 2:2.

Nije Fener pružio sjajnu partiju, ali su do prednosti stigli u drugoj minuti nadoknade prvog dijela. Darioglu je uposlio Freda, a Brazilac sjajnim udarcem matirao protivničkog golmana.

Fenerbahce SK

Ipak, Sivass do poravnanja stiže u 58. minuti, a strijelac je bio Koita nakon asistencije Paulija.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko imao je nekoliko izglednih prilika, ali je ostao na 20. golova u šampionatu.

Novu prednost Feneru donio je Irfan Can Kahveci u 80. minuti, a ovoga puta asistent je bio Yuksek.

Veliku priliku Sivasspor imao je u 4. minuti susreta. Djiku i Livaković su oborili Reja Manaja, a sudija Aydin pokazao na bijelu tačku nakon asistencije iz VAR sobe.

Albanac je bio siguran izvođač najstrožije kazne, a ovo je bio njegov 17. gol u šampionatu Turske.

Postigao je Dursun gol u osmoj minuti nadoknade, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se nalazio Kahveci.

Nije Fener uspio slaviti pa tako gube korak za najvećim rivalom, ekipom Galate koja je lider na tabeli sa 90 bodova, dok je Fener drugi sa 86.