Arsenal minimalnom pobjedom bolji od Uniteda i izbio na čelo Premiershipa

Nogomet 12. maj 202419:25 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Arsenala savladali su Manchester United rezultatom 0:1 na Old Traffordu i ostali u igri za osvajanje Premiershipa dva kola prije kraja prvenstva.

Jedini gol na utakmici došao je u 20. minuti utakmice, kada je Havertz majstorski uposlio Trossarda, a ovaj zatresao mrežu Uniteda.

Nije to bila utakmica sa pretjerano mnogo stopostotnih šansi, ali je Arsenal imao zrelije prilike kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu.

Mogli su Topnici završiti posao u 79. minuti, kada je MArtinelli sjajno šutirao pod prečku, ali mu je odbranio Andre Onana.

U 83. minuti je šansu imao i Rice, kada je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je i ovaj put golman Uniteda sjajno reagovao i skrenuo loptu u korner.

Nakon ove pobjede Arsenal je barem privremeno prvi na tabeli sa 86 bodova, bodom više, ali i utakmicom više od Manchester Cityja. United je na poziciji broj 8 sa 54 boda.

Arsenal će na prvom mjestu tabele biti barem do utorka kada će na teren Tottenham i Manchester City.