Atalanta dominantno krenula: Lecce deklasiran

Nogomet 19. aug 202421:04 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Atalante uspješno su otvorili sezonu u Seriji A. Na gostovanju ekipi Leccea pobijedili su rezultatom 0:4 (0:2).

Prvi gol postignut je u 35. minutu. Šut glavom Matea Reteguija odbranio je čuvar mreže Vladimiro Falcone, ali odmah zatim Matteo Brescianini poslao je odbijenu loptu u mrežu.

Upisao se Retegui na listu strijelaca pred kraj prvog poluvremena. Matteo Ruggeri uputio je vrstan centaršut 25-godišnjem napadaču kako bi udarcem glavom matirao golmana Leccea.

Sastav iz Bergama bio je i u drugom poluvremenu izuzetno raspoložen. Neoprezan faul Koulibalija kažnjen je jedanaestercem poslije intervencije iz VAR sobe. Sa bijele tačke treći pogodak postigao je Retegui u 57. minutu.

Konačni rezultat postavio je Brescianini u 66. minutu, kada je poslije asistencije Maria Pašalića pronašao dobru poziciju za precizan udarac ka golu.

Tim Leccea nije pogađao okvir gola do kasnijeg dijela utakmice. U posljednjih 20 minuta uslijedila su tri precizna šuta domaćih fudbalera, ali svaki put odlično je reagovao argentinski golman Juan Musso.

Sljedećeg vikenda Atalanta odmjeriće snage protiv Torina, dok Lecce putuje u Milan na susret sa prvakom Italije, Interom.