Atalanta ponizila Liverpool, Romi pripao italijanski evropski derbi protiv Milana

Nogomet 11. apr 202422:59 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Atalanta je napravila pravi podvig u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige, slavili su protiv Liverpoola u gostima 3:0.

Veliki posao čeka Redse u uzvratu u Bergamu, Atalanta je totalno zasluženo uzela ogromnu pobjedu. Scamacca je zabio za vodstvo Talijana u 38. minuti, i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Očekivala se reakcija Liverpoola u drugom dijelu, ali Atalanta je dodala gasa.

Scamacca se drugi put upisao u strijelce u 60. minuti, a za veliku večer Atalante na Anfieldu pobrinuo se hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je zabio u 83. minuti za konačnih 3:0.

Bayer Leverkusen i dalje ne misli stati, Alonsovi izabranici večeras su na svom terenu pobijedili West Ham 2:0. Iako se činilo da će gosti iz Londona izvući remi.

U završnici su Bayeru osigurali pobjedu Hofmann u 83. minuti te Boniface u prvoj minuti sudačke nadoknade.

REUTERS/Thilo Schmuelgen

Gianluca Mancini postigao je jedini pogodak u pobjedi Rome u Milanu. Italijanski derbi pripao je Vučici, a Manciniju je asistirao Paulo Dybala.

REUTERS/Alessandro Garofalo

Rafa Silva i Di Marija bili su strijelci za pobjedu 2:1 Benfice u Portugalu nad Marseilleom. A Aubameyang je pogodio za nadu Francuza u revanšu.

Uzvratne utakmice na programu su za sedam dana 18. aprila.