Bellingham za pobjedu blijede Engleske: Borbena Srbija ostala bez bodova (VIDEO)

Nogomet 16. jun 202422:54 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbaleri Engleske ostvarili su minimalnu pobjedu nad Srbijom u meču 1. kola grupe C Evropskog prvenstva u Njemačkoj. Gordi Albion nije izgledao supermoćno kako su svi očekivali, jer su imali izuzetno raspoloženog protivnika u Gelsenkirchenu.

REUTERS/Kai Pfaffenbach
REUTERS/John Sibley
REUTERS/Bernadett Szabo

Poslije početnih ispitivanja snaga u deset uvodnih minuta, vidjeli smo i prve šanse na Veltins Areni.

Nije se dugo čekalo ni na prvi pogodak na meču.

Poslije prodora Bukaya Sake odlično se ubacio Jude Bellingham koji matira Predraga Rajkovića za 1:0. Gol pronađite OVDJE.

Sedam minuta kasnije mogla je Srbija do poravnanja, ali udarac kapitena Aleksandra Mitrovića završio je pored desne stative Jordana Pickforda.

Veliku priliku propustio je Gordi Albion u nastavkuz meča. Kyle Walker prošao je po desnoj strani, ubacio loptu u peterac protivnika, ali Harry Kane nije najbolje razumio šta je defanzivac Manchester Cityja želio sa loptom.

Dvije minute prije kraja Dragan Stojković suočen je s velikom problemom, zbog povrede vani je morao Filip Kostić, umjesto kojeg je ušao Filip Mladenović.

REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Ništa epohalno nije dešavalo u nastavku, do 59. minute, kada je Filip Mladenović sjajni prodorom ušao u kazneni prostor, uposlio Mitrovića koji pada u duelu sa Tripperom. Tražili su fudbaleri Srbije penal, ali sudija Daniele Orasto bio je siguran u odluku, nije dobio poziv ni iz VAR sobe.

Reprezentativci Srbije ušli su u fazu gdje su bili dominantniji, ali to nisu iskoristili u nekoliko navrata, jer su se spetljali u završnicama.

Igrala se 77. minuta kada je rezervista Jarrod Bowen probio po boku, uputio dobar centaršut na peterac Srbije, a tamo se Harry Kane izborio za udarac glavom, ali sjajno interveniše Rajković i uz pomoć prečke spašava svoju reprezentaciju.

Prvi šut Srbije u okvir gola uputio je Dušan Vlahović iz jako teške pozicije, ali Pickford je uz velike napored izvadio to ispod prečke. Još jednom su prijetili Stojkovićevi igrači, ali Kane je intervenisao i odbranio taj udarac na petercu.

Sada su Englezi prvi sa tri boda u Grupi C, po jedan imaju Slovenija i Danska, dok je Srbija bez bodova.

Naredne utakmice grupe igraju se 20. juna u kojima se sastaju: Engleska-Danska i Srbija-Slovenija.