Belotti spasio Romu bruke na Olimpiku, Kolašincu 90 minuta za Atalantu

Nogomet 20. aug 202320:59 0 komentara
Alberto PIZZOLI / AFP

Veliko iznenađenje na Olimpiku u okviru prvog kola Serije A. Roma je na svom terenu odigrala samo 2:2 protiv Salernitane. Atalanta je u gostima savladao Sassuola 2:0.

Ekipa Josea Mourinha bila je na ivici poraza na premijeri u novoj sezoni. Ali što je izbjegla taj ishod najviše može da zahvali Andrei Belottiju.

Bivši napadač Torina postigao je oba gola za Romu, od čega onaj izjednačujući u 82. minutu. Pored ta dva gola poništen mu je i onaj u osmom minutu, posle intervencije VAR zbog ofsajda.

U 17. minutu Belotti je postigao prvi gol i doveo Vučicu u vodstvo. Međutim, gosti su došli do preokreta. I to je oba gola postigao Candreva. Prvi u 36. minutu a drugi u 49. minutu. Ipak, Belotti je uspio da izvuče domaćina, koji će morati da se zadovolji bodom.

Atalanta je došla do prve pobjede u sezoni. Slavila je Boginja posle velike borbe u Reggio Emiliji protiv Sassuola 2:0. Prvi gol za goste postigao je Charle De Ketalaere u 83. minutu. To je Belgijancu prvi gol u Seriji A, i to u prvoj utakmici za Atalantu, dok čitave prošle sezone u dresu Milana nije uspio da zatrese mrežu. Konačnih 2:0 postavio je Zortea u trećem minutu nadoknade.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta u redovima Atalante.