Borac na krilima Lukića savladao Tuzla City i pobjegao rivalima u borbi za titulu

Nogomet 18. feb 202419:21 0 komentara
FK Borac Banjaluka

FK Borac savladao je FK Tuzla City rezultatom 2:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci u 19. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je dominirao od početka meča sa nekoliko stvorenih prilika u kojima nisu uspjeli zatresti mrežu Tuzlaka.

Građani su u uvodnim pokušavali kombinovati u nastojanju da dođu do gola Borca, ali aktuelni lider na tabeli svaki put bio je oprezan u zadnjem redu.

Prvi gol vidjeli smo u 26. minutu. Terzić je primio loptu kod lijeve aut linije, uputio centaršut a u skoku je najviši bio Jovo Lukić koji je pogodio za vodstvo Borca.

“Građani” nisu i dalje uspijevali stvoriti pritisak koji bi donio pogodak iako su se trudili da igraju ofanzivno. Borac je jednostavno bio bolji.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

Početkom drugog poluvremena Borac je krenuo po drugi pogodak koji bi im osigurao miran nastavak utakmice, a do njega su došli u 54. minuti susreta,

Nakon gužve u šesnaestercu Tuzlaka, lopta je došla do Kvržića na desnoj strani, on je poslužio Lukića na petercu, a njemu nije bilo teško proslijediti loptu u mrežuza 2:0.

Gosti se i dalje nisu predavali, a u 65. minuti imali su najbolju priliku utakmice. Mehanović je prošao po desnoj strani, poslužio je Mašovića na petercu, ali je ovaj promašio loptu.

U 82. minuti ponovo su zaprijetili gosti. Mehanović, najbolji pojedinac Tuzle večeras pogodio je stativu sa distance, lopta se odbila do Pantelića, koji neprecizno šalje loptu pored gola.

Samo minut kasnije Tuzla je došla do gola. Pogriješio je Grahovac u dodavanju, pas je presjekao Mehanović, zaobišao golmana Borca i pogodio za 2:1.

Gosti su, pomalo zahvaljujući i domaćinu koji je pustio nogu sa gasa dominirale krajem meča, ali više od jednog gola nisu mogli.

Borac je na kraju slavio rezultatom 2:1.