Borac u golijadi pobijedio Igman i stigao do treće titule prvaka Bosne i Hercegovine!

Nogomet 20. maj 202418:48 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca savladali su Igman u 4:3 u 32. kolu i kolo prije kraja osigurali treću titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Ofanzivna igra od prve minute ekipe Vinka Marinovića mogla se i očekivati, jer ulog je bio veliki.

Banjalučani su otvorili meč sa dvije opasne situacije. Prvo je zaprijetio Blagajić, pa onda i Vuković i Grahovac, ali promjene rezultata nije bilo. Igman se dobro branio u uvodnih 20 minuta utakmice.

Nakon što su izdržali pritisak, gosti iz Konjica imali su prvu šansu na meču preko Mirsada Ramića, ali bezuspješno.

Poslije malo više od pola sata igre i nekoliko kornera, beme Konjičana probio je novi reprezentativac Bosne i Hercegovine David Vuković. Napadač Borca se odlično snašao poslije asistencije Sebastiana Herrere.

Nisu se predavali gosti, Janektić se našao u dobro prilici, ali Milošević se istakao odbranom.

Hladan tuš za nekoliko hiljada navijača Borca u finišu prvog dijela. Janketić je uposlio Mešinovića, a ovaj odličnim udarcem pogodio bliži ugao Miloševića za 1:1.

Nisu stigli Banjalučani ni da se oporave od prvog gola, a Savo Šušić napravio je kardinalnu grešku i izgubio loptu kao zadnji igrač. Sve je pratio Mirsad Ramić i rutinski matirao Marka Miloševića za 1:2.

Mogao je Borac do poravnanja, ali je u posljednjim minutama prvog poluvremena, Dupovac sa gol linije izbacio loptu, nakon šuta Jurilja.

N1/S.M.
N1/S.M.
N1/S.M.
N1/S.M.
N1/S.M.

Početkom drugog poluvremena glavni sudija Aleksandar Njegomirović nakon što je pao Lukić u duelu sa Dupovcem, pokazao je na bijelu tačku. Protestovali su gosti, ali promjene odluke nije bilo. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Jakov Nišić za 2:2.

Novo vodstvo timu Adnana Elezovića osigurao je Janketić drugim golom na utakmici samo četiri minuta kasnije, poslije dodavanje Hebibovića i smušenosti domaće odbrane.

Ipak, lider nacionalnog šamoionata BiH u narednih deset minuta od 54. do 64. minute meča, golovima Hrelje i Kvržića riješio je pitanje pobjednika.

Banjalučani su tako stigli do treće titule prvaka BiH u historiji, jer kolo prije kraja imaju nedostižnih pet bodova ispred Zrinjskog.  Plemići su na domaćem terenu deklasirali Tuzla City sa 4:0. Dva gola postigaio je Mario Ćuže, a po jedan Mulahusejnović i Malekinušić.