Bravo šokirao Zrinjski u Mostaru: Plemići će juriti gol zaostatka u Sloveniji za sedam dana

Nogomet 25. jul 202422:57 0 komentara

Fudbaleri Zrinjskog iznenađujuće su poraženi u Mostaru 0:1 od tima Bravo iz Slovenije u prvom meču drugog pretkola UEFA Konferencijske lige.

Prvih desetak minuta na stadionu pod Bijelim brijegom nije bilo previše uzbuđenja. Gosti iz Slovenije zaprijetili su na isteku 11. minuta, ali je odbrana Zrinjskog blokirala udarac protivnika.

Uzvratili su fudbaleri Marija Ivankovića, igrač Plemića potegao je sa 18 metara, ali šut odlazi pored gola.U narednom opasnom napadu, stativa je bila saveznik sreće Brava, kada je Mario Ćuže pokušao je sa desetak metara.

Sljedeći napad Slovenci su kaznili promašaj Ćužea.  Matic Ivansek matira Marka Marića, poslije lijepe akcije fudbalera Brava.

Pokušali su Plemići odmah doći do poravnanja, ali Ćuže i Ćorluka nisu uspijevali pronaći put do mreže gostiju.

Dobar napad gosti su imali u 27. minutu, kada je Ivansek kasnio na drugi stativu, da je bio brži, mogao je Bravo doći do velikih 0:2.

U finišu prvog dijela mogao je Tomislav Kiš izjednačiti, ali istakao se golman Brava Matija Orbanić.

Željeli su su viceprvaci Bosne i Hercegovine doći do poravnanja u drugom dijelu. Bili su dominantniji, ali u 25 minuta drugog poluvremena, nismo vidjeli velike prilike pred golom Brava.

Igrala se 70. minutu kada su kombinovali Ćorluka i Kiš, ali napadač Plemića kasnio je na dodavanje svog timskog kolege i otišla je još jedna potencijalna prilika za pogodak u nepovrat.

Jalovi su bili napadi Zrinjskog, pokušao je i Savić, ali izjednačenja nije bilo. I nastavak utakmice protekao je u posjedu lopte Mostaraca, ali jednostavno gosti su se dobro branili i osvajači Kupa i viceprvaci naše zemlje, nisu bili na visini zadatka i morat će juriti gol zaostatka za sedam dana u Sloveniji.