Demirović i Stuttgart sjajno počeli pa doživjeli težak poraz, Gigović bez minuta u porazu Kiela (VIDEO)

Nogomet 24. aug 202417:32 0 komentara
REUTERS/Robin Rudel

Susretima od 15 sati i 30 minuta nastavljeno je prvo kolo nove sezone njemačke Bundeslige. Stuttgart našeg Ermedina Demirovića sjajno je počeo protiv Freiburga, ali je na kraju poražen sa 3:1. Poražen je i Holstein Kiel našeg Armina Gigovića od Hoffenheima sa 3:2, a Zmaj nije dobio priliku za debi.

Hoffenheim 3:2 Holstein Kiel

Reprezentativac Hrvatske Andrej Kramarić doveo je Hoffenheim u vođstvo u 6. minutu. Kramarić se još jednom upisao u strelce – u 37. minutu – i duplirao prednost domaćih.

Zaostatak je u drugom poluvremenu smanjio napadač Holsteina Aleksander Bernhardson i tako prvi gol kluba iz Kiela u ikada viđen u Bundesligi.

Gosti su ostali sa igračem manje kada je Andu Kelati dobio drugi žuti karton u 82. minutu.

Kramarić je kompletirao het-trik golom u 87. minutu.

Ofanzivac Kiela Šuto Mahino smanjio je na 3:2 u 89. minutu meča.

Haris Tabaković nije nastupio za Hoffenheim jer ga novi tim nije stigao registrovati, dok je Armin Gigović cijeli meč za Holstein odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Freiburg 3:1 Stuttgart

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović postigao je sjajan gol na debiju za Stuttgart u Bundesligi. Igrala se druga minuta kada je svojoj ekipi donio prednost.

Defanzivac Frajburga Lucas Kubler je izjednačio rezultat u 26. minutu.

I finiš prvog poluvremena, poput uvodne faze meča, bio je veoma uzbudljiv, ali golova pred pauzu više nije bilo.

Domaćin je došao i do preokreta posle pogotka krila Ritsua Doana u 54. minutu.

Kubler je postigao i drugi pogodak na meču u 61. minutu meča za prednost Freiburga 3:1.

Zanimljivo je bilo i u ostalim mečevima, a Leipzig je sa 1:0 bio bolji od Bochuma, Augsburg i Werder su remizirali 2:2, dok su Mainz i Union Berlin remizlrali 1:1.