Dortmund slavio protiv Union Berlina, Haaland nezaustavljiv

Nogomet 19. sep 202119:22 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Borussie Dortmund slavili su protiv Union Berlina u 5. kolu njemačke Bundeslige rezultatom 4-2.

Dormund je do prednosti stigao već u desetoj minuti susreta, a prekrasan pogodak postigao je Raphael Guerreiro.

Na 2-0 povećao je nezaustavljivi Erling Braut Haaland svojim već petim golom u Bundesligi ove sezone na aasistenciju Thomasa Meuniera.

Imao je u prvom poluvremenu Dortmund i priliku preko Malena i Dahouda, dok je jedinu šansu za tim iz Berlina imao Timo Baumgartl, ali je rezultat do odmora ostao nepromijenjen.

U 52. minuti Manuel Friedrich autogolom donosi veliku prednost Milionerima, ali je samo pet minuta kasnije Max Kruse sa bijele tačke smanjio rezultat na 3-1.

Voglsammer je u 81. minuti donio pravu neizvjesnost pogotkom odmah po ulasku u igru. Napadač je pogodio nakon kornera koji je izveo Giesselmann.

Ipak, Haaland Milionerima vraća dva gola prednosti samo minut kasnije. Norveški napadač je pobjegao odbrani i lob udarcem sa ruba kaznenog prostora lobovao golmana Union Berlina.

Dortmund se nakon ove pobjede nalazi na drugoj poziciji bundesligaške tabele sa 12 osvojenih bodova, bodom manje u odnosu na prvoplasirani Bayern, dok je Union Berlin osmi, sa 6 bodova.

Bundesliga – 5. kolo:

Borussia Dortmund 4-2 Union Berlin (Guerreiro, Haaland x2, Friedrich a.g / Kruse, Voglsammer )