Dramatičan kraj prvenstva u Danskoj: Brondby na nevjerovatan način izgubio titulu (VIDEO)

Nogomet 27. maj 202409:10 0 komentara

Posljednje kolo danske Superlige donijelo je pravu dramu u borbi za titulu, na kraju je Midtjylland postao prvak četvrti put u historiji, dok se na stadionu Brondbyja tugovalo.

Sve su žuti držali u svojim rukama, ali je Aarhus pokvario slavlje Brondbyja. Pobjeda nad Aarhusom garantirala bi mu osvajanje titule jer su imali isti broj bodova kao i Midtjylland, ali bolji međusobni omjer. Na kraju će se ispostaviti da bi Brondnbyju i jedan bod garantovao titulu prvaka s obzirom na to da je Midjtylland remizirao 3:3 sa Silkeborgom na domaćem terenu, ali žuti su na kraju šokantno poraženi rezultatom 3:2.

Nakon prvih 45 minuta na stadionu Brondbyja rezultat je bio 1:1. Istovremeno Midtjylland je na domaćem terenu gubio od Silkeborga 2:0 i činilo se kako ništa ne može pokvariti planove Brondbyja. Ipak nakon 15 minuta igre u nastavku sve se promijenilo. Midtjylland je preokrenuo i poveo 3:2, dok je Brondby primio drugi pogodak i gubio je 2:1. U tom trenutku Midtjylland je imao tri boda više.

Nije se dugo moralo čekati na novu dramu. Brondby je izjednačio, a vrlo brzo potom primio i treći pogodak, dok je Silkeborg došao do 3:3 u Herningu protiv Midtjyllanda.

Značilo je to da je Brondbyju potrebno izjednačenje da ipak dođe do nove titule prvaka Danske, ali pred domaćim navijačima nisu uspjeli doći do trećeg pogotka. Ostalo je 3:2 za Aarhus, dok je duel između Midtjyllanda i Silkeborga u Herningu završen rezultatom 3:3.

Tako je Midtjylland došao do svoje četvrte titule prvaka, a navijači Brondbyja u nevjerici su gledali završetak prvenstva i kako im izmiče titula prvaka koju su praktično već proslavili.