Dudić ispisao historiju Radničkog: Prva evropska pobjeda Kragujevčana u Evropi

Nogomet 25. jul 202422:00 0 komentara

Kragujevčani i Feđa Dudić su historijsku utakmicu, prvu na evropskoj sceni, ukrasili pobjedom i sa golom prednosti idu na revanš u Crnu Goru. Radnički 1923 je savladao Mornar u Leskovcu sa 1:0 pogotkom Milana Aleksića, pa je sada još izrazitiji favorit za plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.

Šteta je da utakmica nije igrana u Kragujevcu (stadion „Čika Dača“ ne ispunjava UEFA standarde), ali i u Leskovcu imao je Radnički lijepu podršku.

Ofanzivniji i bolji bio je od prvog minuta Radnički, ali revanš neće biti lak jer je Mornar pokazao da nije predaleko po borbenosti i kvalitetu u odnosu na Šumadince.

PobedaKragujevačana mogla je da bude ubjedljivija, ali blistao je golman Stefan Popović. Upisao je nekoliko intervencija, ali u 72. minutu je konačno savladan.

Radnički 1923 – Mornar 1:0 (1:0)

Strelac: Aleksić u 72. minutu. Stadion: Dubočica. Gledalaca: 3.000. Sudija: Joanis Papadopulos (Grčka).

RADNIČKI 1923: Lijeskić – Čosić (od 84. Adžić), Šerbečić, Simović, Dadić – Ristić, Aleksić (od 84. Bukumira) – Gluščević (od 60. Evandro), Sali Vižđi (od 60. Ortiz), Bevis (od 73. Mirčetić) – Vidosavljević.

MORNAR: Popović – Stevanović (od 84. Vuković), Mitrović, Baošić, Vukotić (od 63. Seratlić) – Kaluđerović, Dubljević (od 63. Trifunović) – Zorić (od 84. Ćetković), Đurišić (od 90. Ljutica), Vušurović – Ondong.

Radnički 1923 je favorit protiv Crnogoraca, a u slučaju da prođe igraće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije protiv AEK-a iz Larnake (Kipar) i Pakšija (Mađarska).