Dva pogotka Vlahovića u Veroni za prvo mjesto Juventusa

Nogomet 26. aug 202422:54 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Novi izuzetno mladi tim Juventusa sa novim trenerom Thiagom Mottom zabilježio je još jednu pobjedu na startu sezone. Torinska "Stara dama" lako je odnijela čitav plijen iz Verone u posljednjoj utakmici drugog kola Serie A.

Meč na stadionu „Marcantonio Bentegodi“ završen je rezultatom 0:3 (0:2).

Juventus je jedini poslije dva kola sa maksimalnih šest bodova (i gol razlikom 6:0), a velike zasluge za to ima srpski reprezentativac Dušan Vlahović, strijelac dva gola u Veroni.

Prvi pogodak u sezoni postigao je u 28. minutu: dobio je loptu od talentovanog Turčina 19-godišnjeg Kenana Yildiza i pored trojice protivničkih fudbalera poslao je iza leđa golmana Lorenza Montipoa.

U 39. minutu već je bilo 0:2, sa lijeve strane je centrirao 20-godišnji Samuel-Germain Mbangula, a godinu dana stariji desni bek Nicolo Savona je krajnjim naporom loptu zahvatio glavom, ali tako da je ona uz pomoć Vlahovića, koji je takođe krenuo na nju, prevarila golmana Verone i završila u mreži.

Bio je to prvi gol u seniorskoj karijeri za Savonu, kome je ovo bio prvi start u dresu Juventusa.

Sve dileme oko pobjednika, ako ih je i bilo, otklonjene se u 53. minutu kada je Dušan Vlahović rutinski realizovao jedanesterac – 0:3.