Emirati slave Crespa: Al Ain petardom do titule u Ligi prvaka nakon 21 godinu (VIDEO)

Nogomet 25. maj 202421:29 0 komentara

Al Ain iz Ujedinjenih Arapskih Emirata osvojio je azijsku Ligu Šampiona, savladavši u finalu Yokohamu ukupnim skorom 6:3.

Nakon što je Jokohama slavila sa 2:1 u prvom meču, Al Ain je u revanšu pred svojim navijačima trijumfovao sa ubjedljivih 5:1.

Presudan momenat na meču dogodio se u desetom minutu nadoknade prvog poluvremena kada su gosti ostali su desetoricom na terenu zbog crvenog kartona za Popa.

U nastavku tim Hernana Crespa postiže tri gola i stiže do druge titule u ihstoriji, a prve nakon 21 godine.

Na ovoj utakmici proslavili su se Soufiane Rahimi i rezervista Kodji Laba koji su bili dvostruki strijelci. Rahimi je ove sezone postigao ukupno 13 golova.