Eurogolovi GOŠK-a pokvarili slavlje Željezničara na Grbavici

Nogomet 15. sep 202320:22 0 komentara

Fudbaleri Željezničara poraženi su od GOŠK-a u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici rezultatom 2:3.. Meč je odigran na teškom i natopljenom terenu, ali su navijači imali priliku vidjeti pet pogotka.

Domaći su od starta diktirali tempo, a nakon početkog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio Andrija Drljo u sedmoj minuti. Šutirao je sa nekih 20 metara, ali je to Bobić odbranio na sjajan način.

Pet minuta kasnije isti igrač je šutirao iz prve, sa nekih 10-tak metara od gola, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

Nastavio je Željo sa inicijetivom, ali je u 18. minuti uslijedila kontra GOŠK-a. Šero je povukao napad tima iz Gabele, lopta na kraju došla do Ramljaka koji je šutirao, ali je Muftić sjajno intervenisao.

U 33. minuti Gogić šutirao sa nekih 25 metara, ali je lopta otišla daleko od gola Željezničara.

Plavi su samo minut kasnije stigli do prednosti. Sjajan napad Željezničara započeo Amoah koji je uposlio Drlju, ovaj šutirao – međutim njegov udarac blokira odbrana. Lopta se nakon toga odbila do Mekića koji natrčava i sigurno je pospremio u mrežu. Bio je to već 4. gol za veznjaka koji igra u sjajnoj formi ove sezone.

Prvi priliku u drugom dijelu imali su Plavi. Sjajnu kontru Želje istrčao Krpić, izašao sam na Bobića, ali golman tima iz Gabele izašao kao pobjednik.

Minut kasnije Cocalić je mogao nakon prekida koji je izveo Mekić loptu smjestiti iza leđa Bobića, ali je golman GOŠK-a još jednom bio brži.

U 53. minuti Dino Skorup je imao priliku iz slobodnog udarca. Šutirao je sa nekih 25 metara, ali je lopta otišla visoko preko gola Vedada Muftića.

Ofanziva gostima se isplatila u 61. minuti susreta. Dino Skorup je ovog puta izveo sjajan udarac sa nekih 20 metara iskosa. Šutirao je snažno i pogodio rašlje gola Vedada Muftića.

Nakon primljenog gola kao da je timu Nermina Bašića “voda ušla u uši” teško su kreirali prilike, ali su do gola mogli u 73. minuti. Nakon izvedenog kornera Mekića Cocalić je šutirao glavom sa metar od gola, ali je loptu po vrlo teškom terenu poslao pored gola.

Novi muk na Grbavici uslijedio je u 74. minuti susreta. Uslijedila je kontra GOŠK-a, Esmir Hasukić povukao sjajnu kontru, lijepo se namjestio i na sjajan način matirao Vedada Muftića.

Plavi su do poravnanja mogli doći u 79. minuti. Drljo je izveo nezgodan prekid, Adnan Bobić loše “očistio” loptu, ona pala u šesnaesterac, ali niko od igrača Željezničara nije uspio doći do nje.

Minut kasnije zaprijetio je i Joseph Amoah. Ofanzivac Želje se lijepo oslobodio čuvara, uputio loptu ka golu, ali su Štilić i Krpić kasnili, a ona otišla pored stative gola Adnana Bobića.

Mogao je Željezničar do poravnanja u 87. minuti susreta. Štilić pokušao nakon pasa Amoaha, Bobić loše intervenisao, lopta išla prema Turanjaninu koji je imao priliku loptu poslati u mrežu savladanog Bobića, ali je Ramljak sjajno intervenisao i skinuo je sa noge fudbalera Željezničara.

Pritisak Željezničara isplatio se u prvoj minuti sudijske nadoknade. Mekić šutirao sa nekih 30 metara od gola, Bobić loše intervenisao, lopta mu ispala, na nju naletio Dženan Haračić i smjestio je u mrežu protivnika. Tražili su Gabeljani faul u napadu, ali se sudija nije oglasio.

Mogao je Željezničar i do potpunog preokreta, ali je u petoj minuti nadoknade Turanjanin iz dobre pozicije loptu poslao pored gola protivnika.

Novi hladan tuš Nermina Bašića doživio je u sedmoj minuti nadoknade.  Luka Nižić iskoristio indolentnost u odbrani Želje i donio veliku pobjedu timu iz Gabele.

GOŠK je nakon ove pobjede 8. na tabeli Premijer lige BiH sa 8 bodova, Željezničar je 4. sa bodom više.