Francuska poražena na svom terenu: Italijani odnijeli puni plijen, pogledajte golove (VIDEO)

Nogomet 06. sep 202422:38 0 komentara
AP Photo/Michel Euler

Fudbalske reprezentacije Francuske i Italije odmjerile su snage u duelu Lige nacija, a konačan rezultat bio je 3:1 u korist Italijana.

Šokirana je Italija na samom startu meča. Grešku u odbrani pratio je Bradley Barcola, izašao je sam na golmana i rutinski pogodio za 1:0.

Gol pogledajte na OVOM linku.

Italija je već u 6. minuti bila blizu izjednačenja, ali je Frattesi pogodio prečku udarcem glavom.

Zatim Mateo Retegui jednu odbijenu loptu prebacuje preko gola, te nije bilo većih uzbuđenja sve do 30. minute. Tada Federico Dimarco koristi sjajnu asistenciju Sandra Tonalija i postiže gol koji će se vrtiti po TV špicama narednih dana.

Do kraja poluvremena bila je jedna VAR provjera penala, ali isti nije dosuđen.

Italija žustro kreće u drugo poluvrijeme, Davide Frattesi rutinski realizuje jednostavnu akciju i donosi vodstvo svom timu od 2:1.

U 59. minuti Frattesi sjajno pokušava glavom, ali Maignan još bolje brani.

Giacomo Raspadori u 73. minuti postiže novi pogodak za Italiju i stavlja Francuze u nezavidan položaj.

To je bilo i sve važno što se moglo vidjeti u meču, te su Italijani lagano priveli utakmicu kraju.