Haaland je jučer postigao novi hat-trick, pogledajte novi nevjerovatan podatak o Norvežaninu!

Nogomet 25. aug 202415:59 0 komentara

Manchester City je jučer u 2. kolu Premier lige pobijedio Ipswich rezultatom 4:1 na Etihadu.

Iako su gosti poveli u 7. minuti preko SmodicsaCity je brzo preokrenuo utakmicu s tri gola u razmaku od četiri minute. Erling Haaland je najprije izjednačio iz penala, zatim je Kevin De Bruyne postigao gol za 2:1, a Haaland je u 16. minuti povisio na 3:1.

Taj rezultat ostao je nepromijenjen sve do 88. minute, kada je Haaland predivnim udarcem s ruba šesnaesterca kompletirao hat-trick. To mu je bio deseti hat-trick otkad je došao u Manchester City, a sedmi u Premier ligi, čime se izjednačio s Wayneom Rooneyjem na petom mjestu vječne ljestvice hat-trickova u ligi.

Impresivno je da je Rooneyu za taj podvig trebalo 491 utakmica, dok je Haalandu bilo dovoljno samo 68. Do sada je Haaland u 101 nastupu za City postigao 94 gola i upisao 14 asistencija. Na vrhu ljestvice hat-trickova Premier lige nalazi se Sergio Aguero s 12, dok su odmah iza njega Alan Shearer s 11, Robbie Fowler s 9, te Harry Kane, Thierry Henry, i Michael Owen s po 8.