Hrabri Borac izborio sjajan rezultat pred revanš protiv Ferencvarosa: Prvak BiH ima priliku izboriti grupnu fazu LE!

Nogomet 22. aug 202422:53 1 komentar

Fudbaleri banjalučkog Borca večeras su u Budimpešti protiv domaćeg Ferencvaroša odigrali prvi susret play-offa Lige Evrope. Na krajau je prvak Bosne i Hercegovine ostvario sjajan rezultat i sa 0:0 ide na revanš u Banjaluci.

Nakon početnog ispitivanja snaga sa obje strane na prvu priliku čekalo se do 14. minute. Nakon akcije Banjalučana Srećković pronalazi Lukića, ovaj se sjajno okreće i šutira. Lopta ipak odlazi visoko preko gola.

U 26. minuti prva prilika za igrač Ferencvarosa. Knoester je šutirao nakon ubačaja Ramireza, ali Manojlović sjajno reaguje i izbacuje loptu.

Pet minuta kasnije prijetio je i Adama Traore, ali lopta odlazi preko gola.

Varga je prijetio u 33. minuti, ali Meijers sjajno intervenisao i omeo protivnika. Lopta je otišla pored gola.

Savić je pokušao prijetiti domaćinu u 44. minuti. Šutirao je silovito ofanzivac Borca, ali Dibusz to brani.

U finišu prvog dijela Varga zaprijetio prvaku BiH, ali Manojlović još jednom pokazao zbog čega je doveden.

Borac hrabro odigrao i u drugom dijelu

Sjajni Strahinja Manojlović je spasio Banjalučane i u 55. minuti. Ovoga puta šutirao mu je Ben Romdahne, ali je golman tima iz Platonove još jednom sjajno intervenisao.

Prijetio je deset minuta kasnije i Zachariassen, ali je njegov pokušaj otišao pored gola.

Mogao je Borac i do pobjede u finišu susreta. Sjajnu šansu imao je Carolina. Oslobodio se prostor prema defanzivcu Borca, ovaj šutirao, ali je izblokiran i njegova lopta otišla daleko od gola.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji tok susreta. Borac je protivnika držao daleko od gola i uspio sačuvati mrežu netaknutom. Tako je bh. tim izborio sjajan rezultat pred revanš i za sedam dana pred prepunim Gradskim stadionom u Banjaluci ima priliku ispisati historiju – plasman u grupnu fazu Lige Evrope!

Povremeni bh. reprezentativac Eldar Ćivić u igru je za Ferencvaros ušao u 66. minuti kada je zamijenio Ramireza.

Revanš meč ovih rivala igra se za sedam dana u Banjaluci, a žrijeb za Ligu Evrope i Konferencijsku ligu na rasporedu je u naredni petak.