Hrabri Borac zaustavljen na penale, Banjaluka će ugostiti najbolje timove Konferencijske lige

Nogomet 29. aug 202423:50 0 komentara

Nakon 90 minuta u Budimpešti i 120 minuta u Banjaluci nije bilo pogodaka na susretu između Borca i Ferencvarosa. Meč u Banjaluci završen je rezultatom 1:1, pa se pristupilo penalima. Tamo se bolje snašao tim Ferencvarosa i izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Prvak Bosne i Hercegovine će tako nastupati u Konferencijskoj ligi.

Uvodne minute meča u Banjaluci pripale su gostima iz Budimpešte.

Virgil Misidjan nakon opasnog napada Ferencvarosa prijetio je golu Filipa Manojlovića, ali golman prvaka Bosne i Hercegovine je odlično intervenisao.

Napadač mađarskog šampionta Aleksandar Pešić u nastavku je bio u centru pažnje, njegovi udarci u 5. i 11. minutu sa vrha kaznenog prostora su bili opasni, ali nisu ugrozili gol Banjalučana.

Prvi udarac u okvir gola Denesa Dibusza kreirao je Nikola Srećković, ali bez promjene rezultata.

Jurich Carolina dobrom defanzivnom igrom spriječio je Maigu da dovede eventualno Ferencvaros do vodstva, a onda su gledaoci na Gradskom stadionu u Banjaluci mogli vidjeti dva napada u kojima je stići do prednosti bh. predstavnik.

Školski akciju započeo je oduzetom loptom Hererra, koji je proslijedio do Skorupa, a ovaj do kapotena Srđana Grahovca, veznjak ekipe iz Platonove je proslijedio do Kulašina koji centrira, ali odbrana Ferenca bila je ne mjestu i otklonil opasnost.

Novi pokušaj Borac je imao preko Hererre, Venecuelanac je uputio silovit udarac sa tridesetak metara, ali odbranio je Dibusz.

Novu šansa za goste stigla je preko Adame Traorea, povukao je sjajan napad ofanzivac mađarskog tima, napravio dosta problema odbrani Borca, snažno šutirao, ali je to otišlo preko gola.

Odlično je parirao Borac favorizovanom protivniku, još jedan opasan napad imali su izabranici Mladena Žižovića preko Savića, ali golova nije bilo nakon prvog poluvremena.

Nakon prvih 45 minuta Banjalučani su uputili dva udarca u okvir gola Ferencvaroša, dok gosti iz Mađarske su nakon prvog dijela ostali bez šuta u okvir gola Manojlovića.

Dosta zanimljivo bilo je i u drugih 45 minuta

Drugo poluvrijeme donijelo je manje više sličnu situaciju na terenu, kao što smo mogli vidjeti u prvom dijelu.

Pešić je pokušajem preko gola otvorio nastavak meča.

Vukčević i Savić su pokušavali u nastavku, ali Dibusz je bez problema i poteškoća intervenisao.

Najbolju priliku u finišu drugog dijela imao je Zachariassen nakon ubačaja Abu Fanija, ali je lopta otišla tik pored stative Manojlovića.

Glavni arbitar produžio je utakmicu pet minuta, ali nakon 180 u okršaju Borca i Ferencvaroša golova nije bilo, te su uslijedili produžeci.

Zanimljiv podatak je da Ferencvaros nije uputio nijedan udarac u okvir gola Borca na ovom meču u 90 minuta.

Produžeci:

Nakon nekoliko poluprilika sa obje strane Borac je do prednosti stigao u 104. minuti. Nakon jednog kornera najbolje se u kaznenom prostoru snašao Bart Meijers i matirao Dibusza za erupciju oduševljenja u Banjaluci.

Ipak, Ferencvaros se vratio u 111. minuti susreta. Napravio je veliku glupost Manojlović, napravio penal, a siguran izvođač bio Varga.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Penali:

Tamo se bolje snašao tim Ferencvarosa i slavio sa 3:2. Herrera, Čavić i Grahovac su promašili čitav gol, dok je za Ferencvaros bio neprecizan Rommens.