Igman pružio dobar otpor, Borac minimalcem do važnog trijumfa u Konjicu

Nogomet 25. nov 202314:53 0 komentara
N1/F.Z.

U jedinom meču sutobnjeg programa u Premijer ligi Igman je u Konjicu dočekao Borac, a meč je završen pobjedom gostiju od 0:1.

Prvu šansu na utakmici imao je domaći tim. Denković se namjestio i oprobao svoj udarac, lopta pogađa jednog fudbalera Borca i odbija se malo preko gola gostiju. Nakon toga prilika za Borac. Blagaić je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali nije bio precizan. Zatim i Jurilj pokušava, ali lopta odlazi daleko od gola.

Polovinom prvog dijela Borac dolazi u vodstvo. Jurilj je centrirao, Lukić proslijedio loptu do Čavića koji trese mrežu za 0:1. Nastavili su Banjalučani sa ofanzivom, a Čavić je mogao povećati vodstvo gostiju. Herrera je centrirao, Čavić glavom šutirao pored gola.

Do kraja prvih 45 minuta je veliku priliku imao Borac. Čavić je uputio odličan centaršut, a Blagaić sa samo nekoliko metara ne uspijeva pogoditi gol Igmana.

Na prvu priliku u nastavku čekalo se do 60. minute. Jurilj je odlično centrirao, a za malo kasni Lukić. Nakon toga Čaviću u presudnom momentu bježi lopta i velika prilika odlazi u nepovrat.

Na kraju velika tri boda za Banjalučane koji imaju šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Sarajeva. Igman je ostao na 10. poziciji sa 15 bodova.