Italija bolja od Ukrajine u grotlu San Sira

Nogomet 12. sep 202322:50 0 komentara
REUTERS/Claudia Greco

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je Ukrajinu rezultatom 2:1 u okviru 6. kola kvalifikacija za EURO u Njemačkoj.

Većim tokom prvog poluvremena Italijani su bili bolji, držali su pritisak na protivničkoj odbrani i stvarali šanse, dok su Ukrajinci pokušavali ostati u meču i ne primiti pogodak.

Nakon nekoliko propuštenih šansi koje nisu iskoristili Raspadori i Frattesi, ovaj potonji je uspio doći do pogotka u 12. minuti. Isti igrač je udvostručio vodstvo Azzurra 17 minuta kasnije i činilo se da bi Ukrajina mogla doživjeti potop.

Ipak, prije kraja prvog poluvremena, jedna greška odbrane Italije kumovala je pogotku kojeg je postigao Yarmolenko, koji je faktički dao nadu gostima da u drugom dijelu meča mogu do izjednačenja.

U drugom poluvremenu su obje selekcije imale svoje šanse, ali golova nije bilo, te je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

Italija je sada stigla Ukrajinu na tabeli kvalifikacione grupe C, a obje selekcije imaju po 7 bodova. Evo i kompletnog stanja u grupi.