Jakovljević krenuo u obračun sa klupom Želje, niko od Plavih nije odgovorio na njegov potez

Nogomet 25. sep 202308:20 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog i Željezničara sinoć su odigrali derbi 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na kraju je Zrinjski slavio sa 2:1 nakon velikog preokreta.

Željezničar je promašaje domaćina u prvom poluvremenu kaznio u 31. minuti. Mekić je uputio lijep centaršut sa lijeve strane, a Irfan Jašarević glavom matirao Marka Marića.

Nakon toga krenuo je Zrinjski još snažnije, pogotovo u drugom dijelu, a do poravnanja stižu u 79. minuti. Tada je Antonio Ivančić izveo jedan slobodan udarac, pronašao Jakovljevića koji glavom matira Vedada Muftića. Nakon gola Jakovljević je imao poruku za klupu Željezničara, ali na svu sreću nije došlo do nereda.

Umjesto da gol proslavi sa saigračima, Jakovljević je otišao prema klupi Željezničara i ušao u verbalni sukob sa nekim od članova gostujuće ekipe. Veći problem su spriječili članovi stručnog štaba Zrinjskog, a zanimljivo je da niko sa klupe Željezničara nije reagovao na provokaciju Jakovljevića.

Trener Plavih Nermin Bašić rekao je kako ne zna zašto niko nije reagovao na potez Jakovljevića.