Kadetska reprezentacija BiH deklasirana od Belgije

Nogomet 29. mar 202217:45 0 komentara
N/FSBiH

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je težak poraz u trećem kolu Grupe 4 elitnih kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Belgije. Rezultat je glasio 6:0.

Meč je odigran u Etno Selu “Stanišići”, a Belgija je povela već u sedmoj minuti preko Agyeia.

“Crveni Đavoli” su sa furioznih, završnih, 15 minuta susreta prvog poluvremena praktično riješili meč. Agyei je u 30. minuti postigao drugi gol na susretu, Zrnić tri minute kasnije pogodio vlastitu mrežu, da bi se u strijelce u 45. minuti upisao i Fofana.

Pobjedu Belgije u drugom dijelu ovjerili su Agyei koji je kompletirao hat-trick u 55. minuti, te Moticelli u 64.

Tim Nermina Šabića kvalifikacije je završio na trećoj poziciji sa 3 boda, Španija se kvalifikovala dalje.