Kazahstan se još nada, Danska i Slovenija (još) nisu sigurne

Nogomet 17. okt 202320:13 0 komentara
REUTERS/Pavel Mikheyev

Finska je nedavno ubjedljivo poražena u Sloveniji (0:3), ali je tek poslije poraza od Kazahstana izgubila šanse za direktan plasman na Evropsko prvenstvo.

“Ledenima” je za nadu bila potrebna pobjeda protiv Kazahstana, ali oni nisu uspjeli da osvoje važna tri boda na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju, pred više od 36.000 gledalaca, slavili su gosti sa 1:2.

A dobro su Finci krenuli, poveli su pogotkom u 28. minutu Roberta Taylora, igrača engleskih korijena, istog imena kao slavni predratni holivudski glumac i pjevač.

Kazahstanci su ipak uspjeli da preokrenu, presudili su golovi Zaynutdinova, prvi iz jedanaesterca u 77., drugi iz igre u 90. minutu. Gosti su tako sačuvali kakvu takvu nadu, a do kraja kvalifikacija ostala su im još dva susreta, protiv San Marina na domaćem terenu i Slovenije u gostima.

Kazahstanci moraju ujedno da se nadaju kiksu Slovenije ili Danske, reprezentacija koje imaju bod više, meč manje, ali i međusobni susret.