Kiša golova u Bijeljini: Radnik u sjajnom susretu srušio Velež, Mehanović plesao na terenu

Nogomet 24. aug 202420:42 0 komentara

Fudbaleri Radnika savladali su u susretu 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Veleža rezultatom 4:3. Vidjeli smo mnogo preokreta, sjajnih poteza, povratnički gol Nermina Haskića, ali i majstorsku partiju Mirzada Mehanovića koji je postigao gol i upisao dvije asistencije.

Nakon početnog ispitivanja snaga sa obje strane nismo dugo čekali na pogodak. Igrala se peta minuta kada je Mehanović sjajno centrirao, a Dušan Pantelić doveo ekipu Radnika u prednost.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih navijača. Igrala se 12. minuta kada je veliku glupost napravio golman domaćih Nikola Lakić. Odugovlačio je sa ispucavanjem lopte, predugo se namještao. To je iskoristio Tino Blaž Lauš, oduzeo mu loptu i poslao je u praznu mrežu.

Samo pet minuta kasnije novo uzbuđenje ispred gola Radnika. Ovoga puta Vehabović centrira, Hrkać glavom prebacio loptu na drugu stranu, a Halilović sve dobro ispratio i pogodio za vodstvo Rođenih.

Mogao je Da Silva u 24. minuti poravnati rezutlat. Ovoga puta Hadžikić je bio neoprezan. Ispucao je loptu direktno u noge Da Silve, ali je Francuz šutirao preko gola.

Nakon toga uslijedio je nešto mirniji tok susreta, a Radnik je prije kraja prvog dijela uspio doći do poravnanja. Igrala se nadoknada kada je Mehanović pogodio sjajnim udarcem i asistencije Jovanovića.

Dosta uzbuđenja i u drugom dijelu

Nastavili su timovi i u drugom poluvremenu, tamo gdje su stali u prvom.

Nakon nešto mirnijeg toga, penal za Radnik! Igrala se 54. minute kada je Milak igrao rukom, a arbitar pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Krajišnik.

Sjajnu igru Radnik je krunisao i u 69. minuti. Hadžikić je ovoga puta loše reagovao, Mehanović uposlio Janjića koji matira reprezentativca BiH.

Sve što je Velež uspio do kraja susreta jeste gol povratnika u tim Nermina Haskića.

Nakon četiri kola Radnik je treći na tabeli sa 7 bodova i utakmicom manje. Velež je 8. sa tri boda i također utakmicom manje.