KL: Zrinjski protiv Vitorije izdržao poluvrijeme, Portugalci u Mostar odlaze sa velikom prednošću

Nogomet 21. aug 202420:41 1 komentar
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su protiv Vitorije Guimaraes u prvoj utakmici play offa Konferencijske lige u fudbalu rezultatom 3:0

Meč je počeo velikim pritiskom Vitorije. U 4. minuti nakon prekršaja Barišića, Tiago Silva je proigrao Oliveiru, , ali je Mulahuseinović izblokirao njegov pokušaj.

Na sljedeću šansu čekali smo do 17. minute. Fernandes je prošao pored dvojice defanzivaca Zrinjskog, uspio da centrira sa osnovne linije, ali je MArić okrenuo loptu u korner.

Kako je vrijeme prolazilo Vitorija je igrala sa sve više samopouzdanja, ali je odbrana Zrinjskog uspijevala riješiti sve situacije pred vlastitim golom.

Uspjeli su Mostarci odbraniti i šut iz blizine Borevkovića, ali i udarac Cesara u 28. minuti, no Ivankovića je vjerovatno zabrinulo što za pola sata igre Zrinjski nije napravio ništa u fazi napada.

Novi pokušaj domaćih došao je u 38. minuti. Santos je pokušao sa distance, ali je Marić bez problema zaustavio njegov udarac.

U 44. minuti Vitoria je imala svoju najbolju šansu na utakmici. Cesar je sa desne strane uputio centaršut, a Oliveira je iz nezgodne situacije, ali iz velike blizine poslao loptu pored gola.

Ivanković je na poluvremenu sigurno upozorio svoje momke na potencijalne opasnosti, ali početkom drugog poluvremena spasa jednostavno nije bilo.

Na samom startu drugog dijela, u 46. minuti, Tiago Silva primio je loptu na desnoj strani na ivici šesnaesterca, uputio precizan pas po zemlji na drugu stativu, a na lopti je prvi bio Mangas, koji je pospremio loptu u mrežu.

JOŠ SPORTA

U 50. minuti domaći su udvostručili prednost. Nakon kornera sa lijeve strane, najviši u skoku na petercu bio je Borevković koji je glavom skrenuo loptu u mrežu.

Tek nakon drugog gola, kada su se i domaći više okrenuli kontroli posjeda i utakmice, Zrinjski je nešto uspješnije krenuo ka naprijed. Nakon dodavanja sa desne strane Kiš je pokušao iz voleja, natjerao golmana Varelu na sjajnu odbranu, a zatim je Malekinušiću sviran ofsajd nakon udarca na odbijenu loptu.

Novu šansu Mostarci su imali u 71. minuti. Nakon kornera sa desne strane glavom je pokušao Memija , ali lopta odlazi preko gola. Samo minut kasnije korner sa druge strane su izborili “plemići”, ali ovaj put odbrana Vitorije dobro reaguje.

U 78. minuti je sa 23 metra probao i Malekinušić iz okreta, ali je šut bio slab, a lopta bez problema završila u rukama Varele.

Ipak na samom kraju utakmice, došao je treći gol Vitorije koji je možda i riješio pitanje prolaska u grupnu fazu Konferencijske lige. Miguel Maga uspio je centrirati nisku loptu sa desne strane, očajna je reakcija bila Barišića, kojem je lopta prošla ispod noge i došla do rezerviste Mendesa, koji iz blizine tjera Marića da treći put vadi loptu iz mreže.

Iako ima još 90 minuta da se odigra u Mostaru, Portugalci imaju8 veliku prednost uoči uzvrata, koju vjerovatno neće biti moguće sustići.