Kup BiH: Sarajevo rutinski protiv Alfa Modriče

Nogomet 29. sep 202117:44 > 17:49 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva savladali su tim Alfa Modriće u 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine uvjerljivim rezultatom 4-1.

Zaprijetio je Bordo tim odmah na početku susreta u šestoj minuti i to preko novajlije Vicka Ševelja. Šutirao je veznjak sa nekih 20 metara, ali je njegov udarac otišao pored gola.

U 16. minuti penal za Sarajevo. Bagarić je oboren u kaznenom prostoru, a najstrožiju kaznu je sigurno realizovao Matthias Fanimo.

Samo dvije minute kasnije novi gol za Sarajevo. Hebibović je lijepo prošao, šutirao sa 20 metara i postigao prelijep pogodak.

Bagarić je pokupao u 35. minuti susreta nakon ubačaja Hebibovića, ali je njegov udarac odbranio golman Alfa Modriče.

Ipak, četiri minute kasnije Šabanović pogađa nakon kornera koji je izveo Matthias Fanimo.

Do kraja prvog poluvremena prijetili su Ševelj i Velkoski, ali bez promjene rezultata.

Bordo tim je prvi prijetio i u drugom poluvremenu. Hebibović je lijepo uposlio Bagarića koji lobuje golmana, ali njegov šut je završio na stativi. Nakon toga je prijetio i Kobiljar, ali je njegov pokušao otišao pored gola.

Domaći tim je prvi put zaprijetio u 56. minuti, ali je Dizdarović odlično reagovao.

U 58. minuti penal za Alfa Modriču. Bagarić je igrao rukom, a siguran realizator penala bio je Trifković.

Ipak, Sarajevo do novog gola stiže u 68. minuti. Šabanović je lijepo probio po lijevoj strani, uposlio Bagarića koji loptu prebacuje do Fanima koji postiže drugi gol na utakmici.