Lazio kiksao i ugrozio plasman u Ligu šampiona

Nogomet 12. maj 202323:01 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Lazio je imao odličnu šansu da se približi plasmanu u Ligu šampiona, ali je u Rimu osvojio samo bod protiv Leccea – 2:2.

Lacio se bori za plasman u Ligu šampiona, a Lecce za opstanak. U takvoj situaciji domaćin je na „Olimpicu“ bio apsolutni favorit, došao je do prednosti, ali je na kraju izgubio.

Doduše, Lecce je imao priliku da povede, ali Strefezza u 23. minutu nije iskoristio jedanaesterac. Kazna je stigla vrlo brzo, na asistenciju Luisa Alberta pogodio je Immobile u 34. minutu.

Ipak, u najgore moguće vrijeme, u drugom minutu nadoknade, Lazio je primio gol, izjednačio je francuski internacionalac Remi Oudin. Isti igrač je donio i preokret u 51. minutu, tada se Strefezza za promašeni penal iskupio asistencijom.