Leverkusen skoro prokockao veliku prednost, ali na kraju slavio!

Nogomet 23. aug 202422:44 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Nova sezona u Bundesligi počela je sjajnim duelom između Borussije Monchengladbach i prošlogodišnjeg šampiona Bayera iz Leverkusena. Ako se po jutru dan poznaje - čeka nas fantastična sezona.

Ekipa Xabija Alonsa nastavila je tamo gdje je stala prošle sezone – pobjedom u dubokoj nadoknadi vremena.

Bayer je u odbranu titule krenuo pobjedom na gostovanju Gladbachu – 3:2! Iako je bio na ivici da prokocka dva boda u ovom meču!

Nakon sjajne uvertire i koreografije na prepunom stadionu, Granit Xhaka je pokazao kakva će ova sezona biti – spektakularna.

Fantastičan gol postigao je Xhaka sa povelike udaljenosti, ali nije želio da slavi protiv svog bivšeg kluba.

Nakon nekoliko dobrih prilika koje su uslijedile poslije prvog gola koji smo vidjeli već u 12. minutu, Bayer je stigao i do drugog pogotka.

Florian Wirz je u 38. minutu sjajno reagovao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Meč je obilježila i situacija sa kraja prvog poluvremena kada je Borussiji poništen gol. Zatresao je mrežu Tim Kleindienst, ali je nakon VAR provjere sudija ocijenio da je golu prethodio faul.

Priprijetio je Bayer u nekoliko navrata i na početku drugog poluvremena, ali je Gladbach ipak uspio da uzvrati i začini ovaj meč golom u 60. minutu.

Nico Elvedi je poslao odbijenu loptu po sredini gola i nakon VAR provjere mogao je da proslavi sa saigračima.

Nije odustala Borussia. Štaviše.

I to se domaćima isplatilo u 85. minutu kada je Kleindienst sjajno reagovao i matirao golmana Leverkusena za 2:2.

On je odmah počeo da slavi, ali morali su svi zajedno da sačekaju novu VAR provjeru. Sve je bilo čisto i rezultat je bio 2:2.

Pokušao je Bayer „ono svoje“, toliko puta viđeno prošle sezone, pa i u finalu Superkupa Njemačke prije nekoliko dana, ali ovoga puta nije bilo preokreta u nadoknadi. Iz igre… Jer…

Penal je dosuđen za Leverkuzen u 100. minutu. Provjeravao je VAR, pa je gledao i sudija i na kraju je odluka bila da je Itakura skrivio penal u jednom od praktično posljednjih napada gostiju.

Minut kasnije, Florijan Wirz je zaustavljen sa bijele tačke, odbranio mu je Omlin šut, ali je Wirz bio priseban i na kraju je ipak doneo svom timu pobjedu.