Leverkusen zaokružio na 50, navijači u delirijumu

Nogomet 12. maj 202421:35 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

Fudbaleri Bayera savladali su Bochum rezultatom 5:0 i produžili niz nepobjedivosti ove sezone na nevjerovatnih 50 utakmica.

Nepobjedivi njemački tim faktički je sve završio već u prvom poluvremenu golovima Schicka i Bonifacea u 41. i 47. minuti.

Do kraja su Adli, Stanišić i Grimaldo zaokružili rezultat na 5:0.

Zadatak za “Neverlosen” jeste bio lakši zbog crvenog kartona kojeg je još u 15. minuti dobio Passlack u redovima Bochuma, no tim Xabija Alonsa htio je pedesetu utakmicu bez poraza začiniti nečim posebnim, te su napadali cijelim tokom utakmice i visokim rezultatom potvrdili svoju dominaciju u njemačkom fudbalu.

Navijači Bayera su, naravno sa ovacijama ispraćali svaki gol svojih miljenika, a ovu sezonu će sigurno pamtiti cijeli život.