Liga nacija: Francuska bolja od Belgije, Italija lako proti Izraela

Nogomet 09. sep 202422:43 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Fudbaleri Francuske savladali su Belgiju u Parc Olympique Lyonnais u Lyonu, dok je Italija u Budimpešti kao gost bila bolja od Izraela.

Francuzi su bili bolji od Belgije i opravdali ulogu favorita u utakmici drugog kola Lige nacija, a Belgija je savladana rezultatom 2:0.

Strijelac prvog gola bio je Kolo Muani u 29. minuti igre, a posao je faktički završio Ousmane Dembele pogotkom u 57. minuti susreta.

Belgija ni u jednom trenutku nije pokazala zašto je jedno vrijeme bila prva reprezentacija na FIFA-inoj rang listi, dok su Francuzi nakon poraza od Italije u prvom kolu djelovali dominantno.

Italijani su protiv Izraela igrali na Bozsik Areni, budući da je Puskas arena rezervisana za sutrašnji susret Mađarske i Bosne i Hercegovine.

Italija je u vodstvo došla u 38. minuti golom Frattesija, a prednost je udvostručio Moise Kean nakon 62 minute utakmice.

Jedino što su Izraelci uspjeli uraditi je pogodak Abu Fanija u 90. minuti meča za konačnih 2:1.

REUTERS/Bernadett Szabo

Italija je prva na tabeli grupe 2 Lige A sa punim plijenom, Belgija i Francuska imaju po 3 boda, dok je Izrael bez bodova.

U Ligi B, Crna Gora je poražena rezultatom 2:1, zahvaljujući dva rano primljena pogotka selekcije koju sa klupe vodi Robert Prosinečki. Norveška je golom Haalanda u 80. minuti savladala Austriju 2:1, a Slovenija je sa 2:0 bila bolja od Kazahstana. Turska je sa tri gola Arkutoglua stigla do pobjede protiv Islanda. Gosti sa ostrva upisali su se golom Palssona u 37. minuti.

U Ligi C Kipar je poražen od Kosova rezultatom 0:4, a Rumunija je bila bolja od Litvanije rezultatom 3:1.