Liga nacija: Ronaldo za pobjedu Portugala, pobjede Hrvatske i Španije

Nogomet 08. sep 202422:43 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Tri meča A Lige nacija odigrana su u terminu od 20:45. Pobjede su upisali Portugal, Španija i Hrvatska.

Portugalci su gubili od 7. minute meča, kada je McTominay pogodio na asistenciju McLeana.

Ipak, Portugal doli do preokreta u drugom poluvremenu. Prvo je Rafael Leao uposlio Brunu Fernandesa koji donosi poravnanje, a pobjedu je ovjerio Cristiano Ronaldo dvije minute prije kraja na asistenciju Nuna Mendesa.

REUTERS/Denis Balibouse

Aktuelni prvaci Evrope Španci su pomeli sa igračem manje Švicarsku u Ženevi sa 4:1.

Glavni arbitar meča bio je najbolji bh. sudija Irfan Peljto. Nakon 13 minute vodila je Crvena furija 2:0. Joselu i Ruiz bili su strijelaci, a asistenti Yamal i Nico Williamsn.

Onda je Peljto isključio Le Normadan, a do kraja poluvremne na 2:1 je smanjio Amdouni. Ipak Ruiz drugom golom i Torres su pogađali u 77. i 80. za slavlje Španije.

REUTERS/Antonio Bronic

Hrvatska je u Osijeku minimalno trijumfovala nad Poljskom. A jedini gol postigao je Luka Modrić. Majstoriju veznjaka Reala iz slobodnog udarca pronašite OVDJE.

U B Ligi nacija Švedska je razbila Estoniju 3:0. Strijelci za pobjedu Šveda bili su dvaput Gyokeres i jednom Isak.