LK: Menig donio pobjedu Partizanu, Saničanin meč proveo na klupi

Nogomet 17. feb 202223:11 0 komentara
REUTERS/Radovan Stoklasa

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu u Pragu u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencije rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici, Partizanu dovoljan za pobedu i mirniji ulazak u revanš postigao je u 78. minutu susrteta Queensy Menig.

Priprijetio je Partizan u prvih deset minuta meča dva puta, ali je oba puta golman domačih bio sasvim siguran.

Uslijedio je period veoma aktivne igre Sparte, Popović je u dva navrata morao da interveniše i sačuvao je svoju mrežu.

Drugi dio prvog poluvremena doneo je Partizanu smanjenje pritiska koji je vršila Sparta i promjene rezultata nije bilo.

Sve do 78. minuta igralo se u drugom poluvremenu uglavnom na sredini terena. Domaći kao da su forsirali nešto grublju igru, a sami su padali na prvi kontakt sa rivalom.

Za to odugovlačenje stigla je kazna. Sjajno je Zdjelar poslao dugu loptu sa svoje polovine. Menig je odlično istrčao sa trojicom rivala “na leđima“ i sjajno se snašao u kaznenom prostoru pa je uspeo da elegantno lobuje golmana Sparte za vodstvo crno-bijelih.

Igrao se 83. minut kada su crno-bijeli, ako se izuzme gol Meniga, imali najbolju priliku na meču. Milovanović je sjajno proigrao Jojića u samom petercu, ali je golman Sparte odlično reagovao i zaustavio njegov pokušaj.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Siniša Saničanin cijeli meč je za Partizan odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Marseille siguran protiv Qarabaga

Marseille je sa 3:1 bio bolji od Qarabaga.

Dva puta za francuski tim pogađao je Milik (41. i 44. minut), dok je treći gol postigao Dimitri Payet u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Jedini pogodak za Qarabag postigao je Kady u 85. minuti.

Leicester je bio bolji od Randersa sa 4:1, dok je Celtic na opšte iznenađenje poražen od Bodo/Glimta sa 1:3.

Revanš mečevi 1/16 finala Konferencijske lige igraju se 24. februara.