Messi digao glas protiv pravila koje postoji samo u MLS-u: Ovo je loše

Nogomet 12. maj 202413:36 0 komentara
Denny Medley-USA TODAY Sports

Inter Majami Lionela Mesija ostvario je petu pobjedu u nizu. Miami je savladao Montreal sa 3:2 uprkos ranom zaostatku od dva gola, mada je već do poluvremena bilo neriješeno.

Presudni gol u 59. minutu postigao je 19-godišnji Benjamin Cremaschi, na asistenciju Rojasa. Upravo je Matias Rojas u 44. minutu postigao gol iz slobodnog udarca sa 1:2, dok je četiri minuta kasnije Luis Suarez dobrom reakcijom poslije kornera dao svoj 11. gol u MLS, pa je najbolji strijelac šampionata.

Duke i Vilsaint dali su golove za Montreal, koji ostaje na 12 bodova.

Leo Messi je poslije meča bio ljut zbog novog MLS pravila, koje se ne primjenjuje nigdje drugo u svijetu, po kojem igrač – kada napusti igru usljed moguće povrede – mora dva minuta da ostane van terena.

„Ova pravila… To je loše“, rekao je Mesi, koji je odmahivao glavom u kameru dok je stajao pored terena.