Messi pobjedom na Copa Americi postao najtrofejniji fudbaler u historiji

Nogomet 15. jul 202411:45 0 komentara
Nathan Ray Seebeck-USA TODAY Sports

Fudbaleri Argentine osvojili su Copa Americu pobjedom protiv Kolumbije nakon produžetaka rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Lautaro Martinez u 112. minuti i tako je osigurao 45. trofej u karijeri za Lionela Messija.

Argentinac je tako postao najtrofejniji igrač u historiji fudbala sa 45 trofeja u vitrinama. Rekord je do sada držao njegov nekadašnji saigrač Dani Alves. Alves je u karijeri osvojio 44 trofeja, a Messi se sada osamio na vrhu.

Fantastični Argentinac u karijeri je osvojio i 57 individualnih nagrada.

Inače, Messi je teren napustio sredinom drugog poluvremena nakon povrede desnog članka. Kamere su ga potom snimile uplakanog na klupi, ali tuga nije dugo trajala. Nakon što je sudija odsvirao kraj utakmice uslijedilo je veliko slavlje čarobnjaka iz Rosarija.