Mladi Englez izazvao erupciju u Dortmundu za trijumf Milionera nad Eintrachtom (VIDEO)

Nogomet 24. aug 202420:39 0 komentara

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na svom terenu svladala Eintracht iz Frankfurta sa 2-0 (0-0).

Oba gola postigao je mladi Englez Gittens (72, 90+3).

Gosti iz Frankfurta su bolje otvorili susret i bili znatno opasniji u uvodnoj fazi meča.

Prvu priliku na utakmici imao je Eintracht u šestom minutu, kada se napadač Ugo Ekitike dokopao lopte posle kornera, a njegov šut je potom izblokiran.

Borussija je u prvih 15 minuta bila neprepoznatljiva. Svaka “ničija“ lopta pridala je gostima, koji su pokušavali da zaprete najviše iz tranzicije ili posle prekida.

Domaćin je prvu šansu imao tek u 31. minutu preko Adeyemija. Nije uspio ofanzivac dobro da zahvati loptu iz voleja, kao ni u nastavku akcije vezista Sabitzer koji je takođe pokušao.

Od tog trenutka su izabranici Nurija Sahina zaigrali znatno bolje i preuzeli kontrolu nad dešavanjima. Brandt je 10 minuta kasnije pokušao sa distance, ali je Trapp odbio loptu i spriječio pogodak.

Borussija je bolje otvorila drugo poluvreme. Brandt je naročio bio istaknut, ali nije uspeo da zatrese mrežu udarcem sa distance u 50. minutu.

Za Eintracht je briljirao Ekitike. Niko nije zabilježio više od njegova tri udarca za 56 minuta fudbala, osvojio je i nekoliko duela, ali preže su i poslije sat igre i dalje mirovale.

Veliku priliku imao je Eintracht u 70. minutu – Nkunku je centrirao ka Saibiju, a on nije uspio da se vrati dovoljno unazad po loptu i sprovede je u praznu mrežu.

Već u sljedećem napadu je Dortmund došao do prednosti. Rezervista Jamie Bynoe – Gitens se dokopao lopte, driblingom stvorio prostor za šut i izuzetnim udarcem matirao Trappa.

Engleski krilni fudbaler je još jednom bio strijelac u nadoknadi i na taj način postavio konačan rezultat.