Navijači Ajaxa očarani Tahirovićem, uporedili ga sa najvećim zvijezdama

Nogomet 19. jul 202315:55 0 komentara
AFC Ajax

Fudbaleri Ajaxa pobijedili su Šahtar rezultatom 3:0 u prijateljskoj utakmici na pripremama za novu sezonu.

Debi u dresu nizozemskog velikana upisao je Benjamin Thairović koji je odigrao prvih 45 minuta utakmice.

Navijači Ajaxa su oduševljeni sa onim što su vidjeli od bh. fudbalera u prvom poluvremenu, a Tahirović je čak sudjelovao u postizanju drugog pogotka na meču. Oni ga video kao ključnog člana prve postave ekipe koja će naredne sezone imati velike ambicije.

“Benjamin Tahirović ima dribling Frenkieja (De Jonga), dodavanje Kimmicha, defanzivne kvalitete Casemira i Rodrijev IQ. Sve to dolazi s fizičkim profilom Yaye Tourea. Bit će velikan”, napisao je jedan navijač Ajaxa na društvenim mrežama.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa susreta.