NeverLuzen u 98. minutu izbegao poraz, još uvek juri vječni rekord nepobjedivosti (VIDEO)

Nogomet 21. apr 202420:08 0 komentara
Tah REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Bajera iz Leverkusena ponovo su uspjeli da u samom finišu utakmice izbjegnu poraz. Ovoga puta protiv Borussije Dortmund u gostima rezultatom 1:1 u 30. kolu Bundeslige.

Josip Stanišić je u 98. minutu postigao gol kojim je Leverkusen izjednačio i na kraju došao do boda.

Prethodno je Nikolas Fullkrug dao gol u 81. minutu za Dortmund.

Leverkusen je već obezbijedio šampionsku titulu, prvu u svojoj historiji. Tim Xabija Alonsa ima 80 bodova, a drugoplasirani Bayern ima 66. Leverkusen je cijele sezone u svim takmičenjima bez poraza. Ovo im je 45. utakmica kako nisu izgubili, a treba im 48 kako bi oborili rekord.

„Farmaceuti“ se još takmiče i u Ligi Evrope i u Kupu Njemačke i u oba takmičenja su izborili polufinale.