Nikad emotivniji oproštaj od reprezentacije, Di Maria u suzama gledao poseban video (VIDEO)

Nogomet 06. sep 202410:01 0 komentara
REUTERS/Agustin Marcarian

Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je selekciju Čilea rezultatom 3:0, u meču sedmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine. Ipak, rezultat je bio u drugom planu pošto se od selekcije oprostio legendarni Angel di Maria.

Emotivan uvod imala je utakmica na „Monumentalu“, gdje je pred njen start putem video beama emitovan snimak sa najboljim momentima iz Angelove karijere.

Cijeli stadion je čuo riječi njegove najstarije kćerke koja mu je napisala pismo za ovu priliku.

Svjetski šampioni su poveli u 48. minutu golom Alexisa MacAllistera, prednost je duplirao Julian Alvarez u 84. minutu.

Konačan rezultat na utakmici postavio je Paulo Dybala u 91. minutu.

Argentina je prva na tabeli južnoameričke kvalifikacione grupe, ima 18 bodova, Čile je deveti sa pet bodova.

VEZANA VIJEST

Fudbaleri Bolivije pobijedili su Venezuelu rezultatom 4:0, u meču sedmog kola kvalifikacija za SP.

Venezuela je četvrta na tabeli sa devet bodova, Bolivija je sedma sa šest.

Plasman na SP obezbijediće šest prvoplasiranih reprezentacija iz južnoameričkih kvalifikacija, dok će sedma selekcija igrati u baražu.

SP 2026. godine odigraće se od 11. juna do 19. jula u SAD, Kanadi i Meksiku.