Nižu se porazi, Partizan tone: I Gent osvojio Humsku!

Nogomet 22. aug 202422:18 0 komentara

Nižu se porazi, Partizan tone... U prvom meču plej-ofa za Ligu konferencije, crno-bijeli su izgubili od belgijskog Genta u Humskoj 0:1 (0:1).

Mučno je bilo i 22. avgustovsko veče za navijače beogradskog velikana na stadionu Partizana: prazne tribine, rani gol Belgijanaca, napokon i poraz izabranika Aleksandra Stanojevića.

Meč je odlučen u 16. minutu, a jedini gol postigao je Gendelman.

Imaće za čim da žale crno-bijeli u odjavi meča sa Gentom. Ponajviše za šansama rezervista Lazarevića i Đorđa Jovanovića.

Prvi detalj iz 76. minuta – usamljen sa desne strane, poslao je Lazarević loptu nebu pod oblake.

Uoči 90. minuta još jedna velika šansa Partizana – iz srca kaznenog prostora tukao je Đorđe Jovanović, golman Genta majstorski se ispružio i sačuvao mrežu!

U centru pažnje nekoliko puta bio je i Saldanha. Na startu meča u dvije dobre situacije, potom i na isteku prvih sat vremena igre, nije se najbolje snašao. Posljednji put, na dodavanje Severine, sa 15 metara gađao je iznad prečke. Brazilac nije ni blizu prošlosezonskog nivoa – da jeste, Partizan bi izgledao mnogo, mnogo bolje!

Revanš je na programu u srijedu, 28. avgusta, od 18 časova.