Očajan start Rome: Empoli šokirao Vučicu na Olimpiku, prvijenac Contea u Napoliju

Nogomet 25. aug 202422:46 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Odigrana su još dva susreta drugog kola Serije A. Empoli je kao gost savladao Romu 2:1, dok je Napoli ostvario prvu pobjedu pod novim trenerom Antoniom Conteom na svom terenu protiv Bologne 2:0.

Trebalo je ovo da bude predivno veče za navijače, jer kada su na terenu vidjeli najvećeg ljubimca Paula Dybalu, znali su da nije posljednji put ove sezone pošto ne odlazi nigdje. Umjesto toga, ovo veče pretvorilo se u neopisivo mučenje.

Ekipa Danielea de Rossija jeste dominirala u posjedu u prvom poluvremenu, ali opasniji i konkretniji bio je gostujući tim. I na kraju je to malterijalizovao golom u 45. minutu. Strijelac je bio Giasi.

Potpuni šok dogodio se u 61. minutu. Dosuđen je penal za Empoli, a precizan sa bele tačke bio je asistent kod prvog gola Colombo. Nadu Romi da poraz može da se izbegne pružio je Eldor Shomurodov golom u 80. minutu, iako je samo tri minuta ranije ušao u igru.

Umalo da momentalno on sam donese izjednačenje, pošto je već u sljedećem napadu imao sjajnu priliku. Odlično je šutirao glavom, ali je još bolje intervenisao Vasquez Lach i poslao loptu u korner. Junak je mogao da bude Paulo Dybala. Argentinac je u šestom minutu nadoknade mogao da donese bod, ali je pogodio samo stativu. Tako da je Roma doživjela i drugi poraz.

Nakon poraza od Verone Napoli je uspio da se oporavi i zabilježi prvu pobjedu u prvenstvu. Ujedno prva pobjeda za Antonija Contea kao trenera Napolija u Seriji A.

Pobijeđeno je najprijatnije prošle sezone i učesnik Lige šampiona Bologna 3:0. Junak pobjede Napolitanaca bio je Khvicha Kvaratshelija. Gruzijac je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena asistirao Giovaniju di Lorenzu za 1:0, a sam je u 75. minutu povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Giovanni Simeone u četvrtoj minuti sudijske nadoknade.