Odlično drugo poluvrijeme i pobjeda Željezničara pred revanš u Gradačcu

Nogomet 28. feb 202319:53 0 komentara
F.Z./N1

Odigrana je prva utakmica 1/4 finala Kupa BiH, a pobjedu je na svom terenu zabilježio Željezničar protiv Zvijezde iz Gradačca rezultatom 2:1.

Prvu ozbiljniju priliku Plavi su kreirali u 11. minuti kada je Dženis Beganović šutirao, a njegov udarac pogađa prečku i odbija se na gol liniju nakon čega je golman Zvijezde hvata u svoje naručje. Odmah potom, Beganović još jednom šutira iz izgledne pozicije, ali veoma neprecizno.

Nakon tih prilika, viđen je mirniji period meča bez izglednih situacija na obje strane. Željezničar je imao posjed lopte te je pritiskao goste koji su odolijevali napadima sa organiziranom i kompaktnom odbranom. No, nakon polovine prvog dijela, Plavi su opet podigli nivo igre. U 34. minuti je Santos probio po lijevoj strani i ubacio loptu u šesneasterac, ali visoki stoperi Zvijezde otklanjaju opasnost.

Malo prije kraja prvog poluvremena, domaći opet prijete iz slobodnog udarca, ali odbrana gostiju je na nivou. Prvu šansu Zvijezda je napravila u 40. minuti. Škrijelj je povukao loptu te šutirao nakon solo akcije, ali Muftić bez većih problema brani njegov udarac. Jednu od najboljih akcija Plavi su keirali u 41. minuti. Mekić je ubacio, Križevac dočekao centaršut i lijepo šutirao, ali lopta odlazi za malo pored gola.

F.Z./N1

Posljednju šansu za domaće u prvih 45 minuta imao je Santos. Primio je loptu i šutirao sa 20-ak metara, a njegov udarac je prozujao pored desne stative.

Drugo poluvrijeme je započelo sa velikom prilikom za domaće. Amoah je šutirao iz povoljne pozicije, ali brani golman Dabić, a na odbijanac stiže Krpić čiji je šut izblokiran. U 53. minuti još jedna odlična situacija pred golom Dabić. Amoah je prijetio, ali u posljednjem trenutku defanzivci Zvijezde blokiraju šut.

U 56. minuti Željo stiže u vodstvo. Santos prebacuje loptu na drugu stranu za Amoaha koji vara jednog defanzivca Zvijezde i asistira za novopridošlog napadača Armina Hodžića koji sjajno matira golmana Dabića za vodstvo ekipe Edisa Mulalića.